3828
Sök

Volvo 740 T5 (1990)

Inte riktigt klart än, fördelarlöst tändsystem är ju aldrig fel! + Steg 3 chip Autotech
4 109 visningar
15 kommentarer
Bilden publicerades 28 oktober 2010
för 13 år sedan
smidigt:) lust att hjälpa mig med min bil för en slant kanske?:)
för 14 år sedan
vill me ha fördelar löst system, ve du om man kan göra samma sak fast med en rödblocks motor med org tändbox? :)
för 14 år sedan
kostar? vill me ha
för 14 år sedan
kommer inte ihåg redigt
för 14 år sedan
kan du kolla upp de?
för 14 år sedan
Vart hittar man ett sådan kretskort, och godkänner bilprovningen ett fördelarlöst / modifierat tändsytem vid reggning ?
för 14 år sedan
Tjena, vad är detta för något roligt? hur fungerar det? sjuuuukt nice bil btw!
för 14 år sedan
Tjena. Har bygt in ett kretskort i boxen så att jag kan köra fördelarlöst, alltså slipper jag fördelarlocket och istället kör jag med separata tändspolar, en till varje stift. Tackar, din såg inte dum ut heller! :)
för 14 år sedan
niice, är det du som gör det själv eller hur går du tillväga`? sjukt sugen själv på en sådan lösning på det här fördelar problemet!
för 14 år sedan
Synd att säga att det är jag som gjorde det! Haha, en kompis hjälpte mig med det, han fixade det från någon kille, vet inte vem han beställde av, men har sätt att andra har fått tag på det genom tpc! Rätt gott att slippa fördelarlocket och alla tändkablar å skit! :)
för 14 år sedan
fick du inte det färdigt av jörgen?
för 14 år sedan
Köpte bara kretskortet, det var en polare till mig som fixade detta! :)
för 14 år sedan
vilket småpill!!! jobbigt om man löder en kabel fel :P
för 14 år sedan
haha jaa vart ska man börja leta liksom =)
för 14 år sedan
Gott !
Peesons andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök