Lås inte tråden, man ska kunna diskutera det här men då ska det vara sakligt och utan påhopp. Gärna utan känsloargument och med lite logik istället men det verkar vara rätt svårt för folk.
Något jag tycker är jävligt intressant att se är hur människor kommer hit från länder med svält, krig och elände fortsätter på samma spår här trots alla jävla MILJARDER som de får. Jag vill inte veta exakt hur mycket pengar det handlar om, men lite tacksamhet vore på sin plats kanske?..
Folk betalar tydligen mer än gärna för det här och om någon ifrågasätter hela denna invandring så är folk jävligt snabba med att minsann är svenskar lika jävla dåliga. Fyfan vad jag spyr på detta självhat. Finns det något annat land i världen som är så givmilt och tolerant och samtidigt avskyr sig själva?
Senast redigerat av JapanCars (1 juni 2012)