19 februari 2009
Trådstartare
Tjenna! Nybliven 18åring som gillar att leka, har bara ett problem! har svårt att bestämma mig vilken bil jag ska införskaffa mig.. Ja har kommit så långt att valet står mellan den välljudande VW Golf R32 med 4wd och en härlig V6a och Den stiliga Audi A3:an med 4wd och den raka 4:an på 3.2liter..
Båda bilarna har tiptronic/DSG växellåda, kan ej ha växlad pga. att jag har problem med att koppla.. notera att jag absolut inte är allmänt dålig utan att det är pga. en olycka :p
Båda bilarna ligger på ca 250hk original, siktar på en hyffsat ny bil runt 5000mil dvs. 06-07a.
Vill ha mycket kommentarer, vill inte köpa bilen och sedan bli besviken av någon underlig anledning! så ja vill höra allt possitivt och negativt om dessa 2 bilar, fördelar och nackdelar.. allt ni har att komma med, prisskillnader, försäkringar, förbrukning, vilken man kan få mest krut från och utséendemässigt..
Hjälp Mig!"
Är tacksam för alla blivande kommentarer!