kalle_kalle skrev:ska det spela högt alltså? ska det sitta i audi 90 an? http://www.blekingebilradio.se/product. … ory_id=181 1sthttp://www.blekingebilradio.se/product. … gory_id=20 2st detdär ska nog högt om du bygger rätt koppla så det blir 2 ohm gör en seriös install (vilket du har 2k till nu) och ORDENTLIGT med ström så blir detdär superb
Softis skrev:Det spelar högt Men du kommer behöva 2-3 BRA batterier och grova kablar. Annars har du snart något som är trasigt, steg och/eller bas.
DC4 skrev:Går in 50kvadrat i sinussteget vilket du skall ha, du bör ha 2 bra batt
niqlaz skrev:DC4 skrev:Går in 50kvadrat i sinussteget vilket du skall ha, du bör ha 2 bra battokejokej men går det att spela på ca 500-1000rms tills ja har hittat ett till batteri?
Softis skrev:Hellre HCCA 12 isf, men det är bara min åsikt
niqlaz skrev:http://www.blocket.se/vasternorrland/RE_audio_mt_10_29323617.htm?ca=1_3&w=0är den nå att ha? såg så jävla grymm ut vet nån vad han heter på garaget som säljer den?
Hoonas skrev:niqlaz skrev:http://www.blocket.se/vasternorrland/RE_audio_mt_10_29323617.htm?ca=1_3&w=0är den nå att ha? såg så jävla grymm ut vet nån vad han heter på garaget som säljer den?Kan jag tala om för dig att det är nått att ha!
Softis skrev:4x0,7 ohm kan kopplas i 0,175, 0,7 och 2,8 ohm.