2066
Sök

Audi A4 Avant 1,8T (2004)

1 760 visningar
13 kommentarer
Bilden publicerades 7 november 2005
för 16 år sedan
Diskret, passande med BBS Challenge
för 18 år sedan
nice audi :P snygg o stilig!:P full pott
för 19 år sedan
klar 5! snyggt clean
för 19 år sedan
så jäkla snygg! tummen upp! Mvh/A
för 19 år sedan
Jo, sportchassiet inkluderar hårdare dämpare än vanliga chassiet...får se hur det blir till våren ;)
för 19 år sedan
Jag tror inte det. Jag vet inte som det sitter andra dämpare på min i och med att den redan är sänkt 25 mm. Vi åkte 5 pers i bilen samt med en massa packning i veckan, så det ska nog inte vara något prblem.
för 19 år sedan
Jag hade tänkt att sänka min enbart med fjädrar (H&R 35mm) tror du jag kan köra med 19-tummare utan att det skrapar i hjulhusen vid ojämnheter/folk i baksätet? Eller måste man byta till hårdare dämpare också tro?
för 19 år sedan
Det ligger någonting i det. För komforten är kanon nu!
för 19 år sedan
Behåll originalchassiet och köp en frontspoiler som bygger ner lite mer i fronten. Sen skulle jag nog klassa den som nästintill perfekt! (men det är ju din bil)
för 19 år sedan
Jag tror inte att skillnaden blir lika påtaglig som på Saaben. Den var ganska svajig innan...
för 19 år sedan
Där ser man. Men enligt dina framtidsplaner ska du ju sänka den till våren, blir det inte gnäll från sambon igen då? :)
för 19 år sedan
Absolut inte!! I och med att allt är original så märks det knappt. Hade en Saab tidigare med dessa fälgarna på och det var mycket gnäll från sambon men inte kommentar med denna bilen.
för 19 år sedan
Riktigt läcker...är komforten som bortblåst med 35-profil?
CalleBengtssons andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök