3707
Sök

Volvo V70N 2.5T "Hammerhead" (2007)

Så såg hon ut när jag hämtade ut henne 2010.
659 visningar
9 kommentarer
Bilden publicerades 4 december 2010
för 14 år sedan
Väldigt fin V70N nice med 07'a o svart =) 2,5T är aldrig fel det heller! =D
för 14 år sedan
Oj ja det är långt det! det orkar man ju inte åka om man inte hälsar på någon vän och sen kan sova där. Aaa är Heico läppen, är lite smått dyr för sin lilla storlek, den sänker inte 1 Mm mot original vilket jag trodde den skulle göra, så blir ny front =) och hon blev för snäll med den läppen =D Ja ska bli kul o se hur det blir, händer mycket under huven med, därför jag inte har någon bild där under, mycket lackat o har redan väldigt mycket kolfiber där under, något jag skulle reckomendera till dig är CCI boxen, det luftfiltret är riktigt nice, pyser fint trots att det är ett stängt filter och är i kolfiber ofc! ;) blir lite extra Hk o snabbare gas response =)
för 14 år sedan
jaså, heico-läppen ser ju åtminstone ut att göra fronten något längre än original(?).. hmm, jag som började titta på en add-on läpp som vpart.se har fått in nu, och den är identisk (iaf vad ja kan se) med heico-läppen men några tusenlappar billigare :) CCI-boxen har jag med tittat på, så en sådan blir det säkerligen :)
för 14 år sedan
Ah ja köp den på Vparts.se är en riktigt bra sida också, Ja köp boxen, finns ju med på Vparts.se =) är enkel att instalera o låter fint, enda problemet är att få bort gamla luftboxen, tar lite tid, vissa saker sitter så hårt! =D
Hammerheads andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök