3078
Sök

BMW 335i E92 M-sport (2008)

Utanför BMWs testcenter i Nürburg 2011.
750 visningar
21 kommentarer
Bilden publicerades 20 maj 2011
för 11 år sedan
Bra stuk på denna!
för 12 år sedan
Grymt, hur tar sig 335an runt? brukar du köra av dig på BMW SC körningar i Sverige något?
för 12 år sedan
Den tar sig runt ganska bra. Men den är tuuung, och fjädringen för mjuk. Och skulle behöva R-däck också... Så det blir ingen bankörning i sverige alls. Den är en lagom kompromiss mellan vardagsanvänding och kunna köra fort på kurviga landsvägar någon solig kväll ibland. Kör du nåt?
för 12 år sedan
Härligt. Ja utan rdäck eller moddad framvagn blir det sladdrigt och understyrt har jag märkt. Jo, blev 2 körningar 2012 och hoppas på mycket mer i år. R däck på väg in samt M3 framvagn och hårdare fjädring. Eventuellt H&R krängare också men tyngden vill man inte göra något åt i en premium bil som det ändå är!
för 12 år sedan
Ja förvånandsvärt understyrt, för att pendla i lätt överstyrning. Iaf i de många feldoserade kurvorna på ringen. Oj va du har moddningar på gång. Ska bli intressant att höra om M3 framvagnen. Men är inte den "bred"? Håller med om vikten. Det är en gran tourismo. Vill man få ner vikten är det bättre att hyra en banpreppad swift än att rensa 335an på beståndsdelar.
för 13 år sedan
Ser fint ut här med... =)
för 14 år sedan
Mycket fin BMW - röst lagd.
för 14 år sedan
Ser fin ut.
för 14 år sedan
Mumma! Det va inte långt borta att det vart en sån här istället för focusen! Otroligt fin!
för 14 år sedan
Tack. Ok, så du var inne på en sån här? Fast Focusen är mer rejsig.
för 14 år sedan
Ja jo den kändes bara bättre för stunden :)
för 14 år sedan
Hej! Välkommen till BWM´s of Sweden andra stora träff för året: http://www.garaget.org/forum/viewtopic.php?id=217355 Anmäl dig gärna i tråden och/eller på Facebook (länk i tråden). Mvh // Arne - M5 E60
för 14 år sedan
snygg
för 14 år sedan
Grymt bra val av bil klar 5a :D
för 14 år sedan
Din bil är väldigt fin!!
för 14 år sedan
Denna bilen måste va riktigt skön att köra!? :) Riktigt schysst bakgrund oxå! ;)
för 14 år sedan
Ja motorn är riktigt härlig, och nürburg är ett bilparadis jag trivs i.
för 14 år sedan
Härligt!
för 14 år sedan
Riktigt fin 335a:) Vad heter färgen? 5p
för 14 år sedan
Sparkling Graphite
för 14 år sedan
Nice 335!
carpans andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök