Okej amen då förstår jag. Blir nog att svetsa som det ser ut nu. Ska väl hämta buren nästa vecka hos Finess eventuellt. :) Målade du din bur efter du svetsat fast den i bilen eller hur gjorde du ? Isåfall på vilket sett målade du den ?
Härligt det, får nog säga jag tycker svets är snyggare dessutom när man öppnar dörrarna osv och tittar in, får va ärlig och säga att de är inte jag som svetsat just denna ,har dock varit med vid burbyggen förr, han undvek att måla och gjorde skarvarna riktigt fina sedan visade upp den och sen målade, nu efteråt funderar jag dock på hur fasen de är gjort när du säger de, för de är riktigt bra "målat":O
Ja svets är faktiskt snyggare det kan jag hålla med om. :) Blir nog att hel svetsa buren i min bil. Funderar dock på ifall jag ska göra det själv eller ifall jag ska försöka få min bror att svetsa på sitt jobb. :) Är inte så värst duktig på att få svetsarna så snygga men hade varit roligt att försöka sig på det själv. :) Får se hur det blir. Hehe jadu, jag har ingen aning. :) Vi fick in en rolig bil på jobbet igår ett Ford -76:a tror jag det var med en Cosworth motor på 350HK, som det satt fullbur i som finess.se hade svetsat i. Den buren hade dom också målat efteråt dom hade monterat i den. Troligtvis så maskerar dom väl allt invändigt förutom buren sen tar dom väl del för del och målar. :)
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera