3215
Sök

Audi A6 Avant 3.0TDI Quattro (2012)

Trevliga mätare! Änsålänge, efter 200 mil (13 feb), ligger vi på 8.2 i förbrukning. Vi kör då 95% i Stockholms innerstad och sällan mer än en mil åt gången. Allroaden vi hade tidigare låg på över litern. Vi är mycket nöjda men tror att förbrukningen kommer gå ner än mer med sommardäck, varmare väder tillsammans med en motor som gått längre.
AudiRS6 Revisor
1 657 visningar
12 kommentarer
Bilden publicerades 14 december 2011
för 13 år sedan
Liten airbag där i ratten :P
för 13 år sedan
Haha:)
för 13 år sedan
Jävulskt snygg audi du har, är som småkär i nya A6an, hade de inte varit för priset hade ja köpt en direkt... :P
för 13 år sedan
Haha ja priset är inte roligt! Förbannat nöjd med kärran ska du veta!:)
för 13 år sedan
Har väl mest suttit på audi.se å lekt me bilbyggar grejjen, å då vart de bra långt över halvmiljonen, sen går de ju å banta ner lite, men ändå, inget för en lastbilschaffis utan fast anställning... :P Att du är nöjd tvivlar ja inte en sekund på :)
för 13 år sedan
Haha ja deras bilbyggar grej används flitigt:)
för 13 år sedan
Mycket trevlig bil, riktigt fina dem nya a6:orna! full pott från min sida!
för 13 år sedan
Tackar så mycket!:) Audi ska det ju va, de har du ju koll på:)
för 13 år sedan
Mätarnas position är exakt samma som på min, lite annan design när det gäller vattentemp och bensinmätaren. Audi har lyckats igen.
för 13 år sedan
Helt klart att de har lyckats!
för 13 år sedan
Det här var fint
för 13 år sedan
Tackar!:)
AudiRS6s andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök