3943
Sök

BMW m635csi (1984)

265 visningar
16 kommentarer
Bilden publicerades 22 april 2013
för 12 år sedan
Mein GOTT! Bronzitbeige M635 -84, så läckert! Har du pejl på när den är tillverkad? Blir lite nyfiken på hur tidig bilen är. Det lät inget kul med fronten, frontdelarna till e24 är ju inte direkt billiga :-( är det stor skada skedd? Du får rulla upp till "Bimmers" på Mantorp 26 maj! Mvh Fredrik
för 12 år sedan
Tyvärr har jag ingen aning om när under året :/ Nä, de va en riktigt tråkig historia.. Egentligen rätt lite skada, men plåten är böj & spoliern lite sprucken så får de bytas ut.. Igår när jag körde på "snirkel-vägar" hem för att det var så vackert väder & jag var på bra humör så hände det som inte får hända.. Körde för fort ner i en försänkning som samtidigt var lite tjäl-skadad, så sumpen slog i.. Så den står hos Lennart på 02-depån & ska tittas över nu.. Bytar troligen front-grejerna nu också..
för 12 år sedan
Måste köpa en sexa nån gång, älskar designen!!! En CSI är inte fel heller, ser ut att vara i kanonskick :)
för 12 år sedan
Absolut! Personligen tycker jag att e24an & 3.0csi är dom snyggaste bilarna bmw gjort! En csi är inte fy skam, en M635csi är ännu värre ;) Tack så mycket! Den är rätt välbevarad, alltid varmgarage, och bara rullat 11500 mil :)
för 12 år sedan
Ja de är vackrare, lite lättare i designen :) Ringde på en M635a när jag hade M3an till salu men det blev ingen affär :/ Oj låter riktigt bra, skönt att den hamnat i goda händer :)
för 12 år sedan
Läcker 635a! Solklar 5a!
för 12 år sedan
Tackar! :)
för 12 år sedan
Jag älskar dom här bilarna :) solklar 5a, hade det gått att ge mer hade jag gett mer.
för 12 år sedan
Tack så mycket! Dom är riktigt trevliga! Du vet ju redan vad jag tycker om din 335 ;)
för 12 år sedan
Riktigt läcker !!
för 12 år sedan
Tackar, tackar! :)
för 12 år sedan
Ser ju ut att vara ett fint originalex!
för 12 år sedan
Tack ödmjukast! Jodå! Den är rätt välbevarad! 11500 mil :)
för 12 år sedan
Vrååålåk:))
för 12 år sedan
älskar fronten! 5p
för 12 år sedan
Tack så mycket! Ja, tyskarna visste vad dom gjorde redan då! :)
Munthers andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök