3056
Sök

Audi A4 Avant 2,0TS Quattro (2007)

Jag kastade ut reservhjulet och byggde in en baslåda i hålet istället. Blev riktigt bra, inkräktar inte på bagageutrymmet samtidigt som det inte syns utifrån. Kabeldragningen ska jag dock göra bättre... Har även bytt ut högtalarna i framdörrarna.
864 visningar
14 kommentarer
Bilden publicerades 10 augusti 2007
för 16 år sedan
snyggt gjort!=) hur låter de när du har dragit igen "luckan" över basen ? dämpar de inte mycke?
för 17 år sedan
Snyggt, hur har du dragit kablarna? Har du kopplat bort audis orginal subwoofer för att sen koppla dom till slutsteget eller hur har du gjort? Riktigt fin bil har du
för 17 år sedan
redigt snyggt gjort!! fin bil i övrigt också! :)
för 17 år sedan
Har funderat på att göra nåt liknande. Vad har du byggt i för material? Några byggbilder?
för 17 år sedan
Nice!
för 17 år sedan
hadde vart snyggt med en fet nice platta över :D man annars er det bra ut :D
för 17 år sedan
snyggt bygge
för 17 år sedan
Det andra steget driver framhögtalarna som jag också uppgraderat. Allt styrs från audis original huvudenhet (Navi plus)!
för 17 år sedan
najs men vrf två steg.. blir nog perfekt när du fixat lite me kablarna:)
för 17 år sedan
Snygg installation. Kör du med Audis orginal huvudenhet och stereo till detta? Tummen upp i alla fall till en snygg bil. Kolla gärna in mina bilar om du har lust. MVH D
för 17 år sedan
Grymt nice! Har haft samma funderingar till min A6:a och nu fick jag lite insperation när jag såg ditt sjyssta bygge! Grym bil också!
för 17 år sedan
Jag har bytt högtalarna i framdörrarna till Pioneer. Blev stor skillnad på ljudet!
för 17 år sedan
Najs! Har du bytt övriga högtalare i bilen också eller?
för 18 år sedan
Snyggt, stilrent & praktiskt!
Rekommenderade bilar


Sök