Matsaki skrev:
Äntligen, och mycket tack för svar

Jag har beställt en helt ny Mitsubishi td04 15t, och min mek ska ta styrenheten från en annan SAAB Aero och gifta dem. Han har allt som behövs med säkerhetsaccess osv. till sin TECH2'a. Så nu har jag 5-6000 kronor att lägga på annat. Men min Svensk SAAB kille sa också att siffra nr 8 ska ändras till ett G, borde stå C nu i styrenheten. Står det ett G behöver man inte byta.
1, Stereon som ska lira bäst med min iPhone är tex. Kenwood DDX5025BT med
mirrorlink Pris 3.695kr
http://www.kenwood.eu/car/navigation_mu … DDX5025BT/ plus lite kablar och täcklåda för 200kr (Någon som på direkten vet en tutorial hur man kopplar förbi steget tillf ramdörr högtalarna som måsteg öras?)
2. Funderar på om jag ska våga försöka klä panelen och konsolen i kolfiber (vinyl eller riktig). Den svarta original plasten gillar jag INTE.
Jag ska få nya aero panelen med turbo mätare
3. Köpa en aero ratt
4. Ny mittkonsol i bättre skick.
5. Tinta bak och framrutor
http://www.window-tint.co.uk/pre-cut-window-tint Ska tinta baklyktorna lite lite också. Men de kräver en annan film från USA tror jag.
Osv osv. jag ror det kommer bli bra tillslut ja

PS. jag har sett något stag man sätter över motorn mellan dämparna så ska bilen inte understyra lika mycket. Om inte någon här vet ska jag försöka kolla upp det.DS.
Har ni andra eller mer förslag är de välkomna!