då har det blivit lite mer gjort i garaget.
Har varit inne på jobbet och hämtat hem lite mer 4mm stål så idag började jag dagen med att skära ut förstärkningsbitar till fästena fram.
![http://img266.imageshack.us/img266/6817/frstrktafstenpframaxelnte6.jpg]()
Precis när jag hade förstärkt fästena på framaxeln skulle jag börja förstärka de i ramen men då tog gasen i svetsen slut.
Så jag började med att göra lite bromsrör.
Här är de yttersta bromsrören på framaxeln gjorda, innan jag gör resten fram måste jag köpa 2st T-block.'
![http://img72.imageshack.us/img72/929/bromsrrframaxelnvidnavewp0.jpg]()
Sen fixade jag bromsrören på bakaxeln var rätt bra tycker jag
![http://img266.imageshack.us/img266/369/bromsrrpbakaxelnxs1.jpg]()
Sen vart det lite pillande med diverse kontrollampor som installerades i instrumentbrädan.
Men vart lite förbryllad då oljetryckslampan, helljuslampan eller laddlampan lyste när tändningen var påslagen och lyset på :? kontrollerade alla färger på elschemat och de stämmer samt att jag har märkt på kablana vad de ska vara till.
När jag mårkte på alla kablar så fanns det spänning på dom :roll: får väl ta och kolla upp det lite mer noggrant så fort jag fått igång motorn osv osv.