hej så ja ska skaffa mig en 945 ftt som ja vill öka ladde på lite , det ska sitta nån guldbox i den oxå. Hur kollar ja ser ja att det är det ? Och hur ställer ja upp laddet? Och hur mycke kan ja ställa upp det utan nått händer? Tacksam för svar
okej sen bara söka på chippet och kolla om det är nå trimm eller ? men kan man ställa upp ladde till 0,8 - 1,0 utan nått händer ? Och kan man ställa den på wg men isf vart?
Mer än 0,7 skulle inte jag ha utan chip. Men har du chip så kan du ligga bortåt 1,1-1,2, funkade hur bra som helst på min och det var ett jäkla drag i den.
Laddet ställer du på WG ja, bara skruva på stången
kan man inte köpa extraktor grenrör och t3 fläns och t3 agg? Och isf passar 240 greröret på min 940 och så? Om ni nu fattar gur ja menar är inte så duktig på sånt här