4810
Sök
Robert Uhrs Saab 9-3 GT-RSS 00:23
0.5 bars laddtryck, för tidig växling till 3:an och ett däck som ligger emot hjulhuset höger fram. Med mer körvana och lite injustering av bil sitter nian som en smäck. Bilen: http://www.garaget.org/?car=13583
UhrJr Nordic Tuning i Norrköping

13645 visningar
Videon publicerades på Garaget 24 augusti 2009
för 15 år sedan
framhjulsdrift funkar tydligen det med...
för 15 år sedan
God damn =)
för 15 år sedan
det är bara ett monster!
för 15 år sedan
fy fan denna gick gött den :D
för 15 år sedan
Nian sitter nog som en smäck med lite mer ladd. Skulle va kul om man fick se den i V-vik nästnästa helg.
för 16 år sedan
snyggt kört med en saab och fram hjulsdrevet.. tror det kommer gå mycket bättre fram över med denna bil!! lycka till!!/A
för 16 år sedan
Hej alla.! Har sett filmen nu på en slö hemmadator med kass uppkoppling,,då kan de se ut som den är snabbspolar,, men de är nog bara hastigehetn på uppkoppling o upplösningen på filmen som blir knas.. Jag kan garrantera att den inte är snabbspolad då de är jag som kör,, sen kan ni ju räkna tiden som blir i filmen så är repan 10.4sek,, precis som tidkortet säger.. Men fortare än de där ska de gå sen.. Va ju bara en prövorepa.. ;)
för 16 år sedan
Mer Saab åt folket :)
för 16 år sedan
hehe lite smått stirrig att köra =)
för 16 år sedan
herrejävlar :P det var nice
för 16 år sedan
gick bra den där du :P
för 16 år sedan
hehe fullt sjå å hinna växla! tummen upp
för 16 år sedan
Haha låter nästan som en jet motor i slutet ;)
för 16 år sedan
it does look like the film is fast forwarded.............great sound though
för 16 år sedan
Går ju nästan som min mammas bil haha skojja. sjukt gött går den 5P!!!!!!!!
för 16 år sedan
Att man alltid ska skylla på något
för 16 år sedan
haha :) skit i vad volvoraggaren säger! vem bryr sig?
för 16 år sedan
Men med tanke på tiden trots problem så kan han va grymt stolt ändå. Mr positiv.. :P
för 16 år sedan
Vilken givande,, men absolut inte en oväntad kommentar av en raggare från Äggskallebyn........ hahahah
för 16 år sedan
sjukt härlig bil du fått ihop :D (Y)
för 16 år sedan
Tycker det nästan ser ut som att filmen snabbspolas i början med tanke på hur handen flaxxar särskilt på andra växeln....Ingen annan som tycker likadant? Ursäkta om jag har fel ;)
för 16 år sedan
Jaaa.. så måste det va, sen helt plötsligt spelas den normalt eller? Lätt bil med mycket effekt, tätstegad låda och ardenalinfylld förare.. där har du anledningen..
för 16 år sedan
För att köra en bil upp till en bra bit över 200km/h på runt 10 sekunder, krävs väll en ganska snabb högerarm anser jag =) .. Dessutom är väll Uhr de sista som är i behov av att snabbspola en video =/ ..
för 16 år sedan
hahaha de kan ja ju bara ta som en komplimang... :D haha
för 16 år sedan
helvete..hur lyckas man med det..
för 16 år sedan
Ser bra ut Robban !
Liknande videos



Sök