2813
Sök

Volvo s40 T4 (1998)

2 582 visningar
14 kommentarer
Bilden publicerades 22 februari 2006
för 16 år sedan
tjeena. ja tänkte bara kolla om du haft problem med din dump. jag har satt min på samma sätt men får orolig tomgång. mvh erik
för 17 år sedan
Såg här att jag redan frågat om din dump. Är den helt öppen? Funkar det bra med den? :D Är sjukt sugen på dump.
för 18 år sedan
Fräsh s40 =) tänkte fråga om du har haft ngt problem med din dump lr så =) ?
för 18 år sedan
Hur funkar det med dump på din s40? Är den hybrid eller?
för 18 år sedan
va fick du ge för den? för de är väl en dubbelkolvsdump?
för 18 år sedan
Dom låter fint, kompisen har en sådan på sin corsa.
för 18 år sedan
fint med lite phsss :)
för 18 år sedan
Najs! dito ;-)
för 18 år sedan
det kostar ungefär 10 000 om dom ska tillverka rören åt dig på samma sätt som mina och polera. nu har ju inte du samma intercooler som mig o inte samma turbo så vet inte alls vad dom skulle ta.
för 19 år sedan
Vad blir skillnaden med en dump igentligen? Blir bilen bättre på någe vis? Skriv till mig å berätta. Sjysst S40, ritkigt fin!
för 19 år sedan
ok...min e monterad nu iaf...fdunkar inte alls så som jag hade tänkt mig faktist...har ingen tomgång ibland...har du ngt tips?
för 19 år sedan
skulle ha hjälp dig om jag kunde men d va inte jag som monterat min d va streetperformance
för 19 år sedan
snygg dump!, har själv fixat en, men har inte monterat den (än) =) , måste ha hjälp med avlastningsventilen och dumplocket, nice bil btw!
för 19 år sedan
aa d funkar bra
Rekommenderade bilar


Sök