3191
Sök

Opel Vectra 2.2 Elegance "Motorvägsloket" (2001)

Offroadhjul... ?
Opelmadness German cars, quality and beyond
928 visningar
20 kommentarer
Bilden publicerades 8 september 2010
för 13 år sedan
Vad har hänt med motorn? såg att de va motorhaveri, men vad exakt?
för 13 år sedan
Ja jag vet inte, de på verkstaden hade aldrig varit med om maken. Detta med sträckaren har jag faktiskt inte hört talas om att det skulle vara nåt problem innan detta hände. :/ Hade en 03 GTS med samma motorsort (Z22SE) och den gick fantastiskt fint utan minsta problem. Aningen törstig med automatlåda bara, därför jag bytte bort den. Men vet du om nån som behöver en fräsch bil som antingen reservdelsbil eller ren. objekt så hojta. Besiktade den utan anmärkning fyra dagar innan motorn dog. :-(
för 13 år sedan
ursäkta för segt svar men missade helt svaret, för 5mån sen! :P ne fan vet inte om nån behöver just hel bil, men ett par sommardäck i lagligt skick med org fälg skulle va intressant här :)
för 13 år sedan
Hehe, det är lätt hänt. Har tänkt kolla med lokala däckgubben om det kan gå att byta in dom och en uppsättning fälgar till en Commodore och få ett par finare fälgar till Renaulten. Men går han inte med på det så hör jag av mig. :-)
för 15 år sedan
Fick denna som hyrbil när den kom ut! Var helnöjd med den! Skön som fan...konstigt nog köpte jag Omega....
för 15 år sedan
Ja, men det var nog mer ett miniskutt. Hatade den där lilla fula rörstumpen som nästan inte syntes. Hahaha.
för 14 år sedan
Lotus Omegan är inte heller fel.
för 14 år sedan
Det skulle jag inte tacka nej till Svempa. :)
för 15 år sedan
Ser riktigt fin ut! Grymt trevliga bilar, hade en sån fast äldre och med 1.8, var hel nöjd med den!
för 15 år sedan
Ja jag gillar dom. :) Hade en Vectra C förut, men jag tycker rent av att denna känns lyxigare att åka i. Visserligen hade den sportchassi och 17" hjul men ändå.
för 15 år sedan
toppenskick. hoppas du hittar på något roligt med den :D
för 15 år sedan
Tack! :) Jo, nåt ska väl hittas på.
för 15 år sedan
Nice, kommer det hända något spännande med denna då? ;)
för 15 år sedan
Ja nåt måste göras med ballongdäcken. Dubbfria vinterdäck fram. :/
Opelmadnesss andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök