3844
Sök

Lancia Delta HF Integrale Evoluzione "Evo 1" (1992)

Huvlöst...
2 660 visningar
6 kommentarer
Bilden publicerades 26 september 2013
för 11 år sedan
Tummen upp =) 5P
för 11 år sedan
Tack för det, roligt att den uppskattas! :-) Mvh Simon
för 12 år sedan
power!
för 12 år sedan
Ha ha, ja lite grann i alla fall! Men jag gillar motorkaraktären, det tillsammans med bilen i övrigt gör den riktigt kul att köra, trots att det inte är några monstersiffror hästkraftsmässigt. Bantade bort 140hk jämfört med förra kärran men den tillbringade 10 gånger mer tid i garaget än denna. ;-)
för 12 år sedan
Man får ju göra en övervägning där, mer hästkrafter brukar resultera i mer garagetid. Sen kan jag inte tänka mig att den här bilen går direkt dåligt med tanke på storleken och hur den drivs! :)
för 12 år sedan
Så är det ju absolut, i just detta fallet var det dock inte det att den förra behövde mekas med mer... utan helt enkelt så att den var lättare att "glömma av" ståendes i garaget. Integralen är inte alls slö, precis som du skriver, men det är ändå körglädjen som är mest utmärkande. Kör hellre denna än någon av mina förra, oavsett storlek på stallet. :-)
Rekommenderade bilar


Sök