Verkligen kul att du gillar den! Det gr jag ocks. Har dremot ett jobbigt fel som gr att oljan lcker oavsett hur vl man packar. Antagligen vevhusventilationen.
Vilken fin bil du ftt tag i! Och samma rsmodell som min gamla! Grattis till kpet! Ett par snygga originalflgar och de rtta europeiska framlyktorna s r du hemma! Tummen upp!
Byt olja var 500:e mil och se till att ha stenkoll p kylaren (att motorn inte tar vatten). Överhetta aldrig! Ha alltid tillrckligt med glykol i kylarvattnet om bilen anvnds ellet str ute nr det r kallt! Brjar nlen till motorns vrme g ver hlften r det dags att kolla upp motorn ordentligt. Jag har i alla fall aldrig varit med om att de har kollat motorn p besiktningen. Men jag tror allt r i sin ordning om man har bytt till en likadan motor som original.
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera