Totalrenovering av vw split bus type 2 T1 RHD 1962.Elsystemet ska bytas från 6v till 12v motor från 1200cc till 1500cc framöver blir det en massa förbättringar :)
Torsdagsmeck.fick i ett par sidor rutor och lister.började mecka in den nya elhärvan ushh går igenom balkarna på två ställen ett jävla jobba att få dit den bilder kommer på det
Vet inte. Jag skulle nog satsa på original så långt det bara går.
/Benny
Jag har en paroll--Long live rock'n'roll!!!
Jag säger som Rännhola Rockers:
Ni som kör européer, Ta era kärror med er och ställ dom där dom hör hemma, i cykelstället!!! Min youtubekanal!
Men snälla du, sätt på orginaldäck och fälgar med fina kapslar då du gör ett sånt kanonjobb med resten av bussen ! Du kommer att sumpa hela intrycket och det seriösa om du sätter dit sånt elände.... för att inte tala om komforten för dig själv.
Jag röstar på att du ska sätta på dem hjul som du tycker gör sig bäst på bussen. Den är ju din. Och om du verkligen menar att du ska sätta på dem på bilden så håller jag med dig i ditt val. Det kommer bli hur snyggt som helst. Med vänlig hälsning, T.