3714
Sök

Mazda rx7 "WankelPower" (1994)

Nya vingen och bromsarna. 99- spec vinge. Lite kaxigare och snyggare än den som sitter på.
1 276 visningar
14 kommentarer
Bilden publicerades 17 september 2011
för 13 år sedan
synd.. att du köpte nytt när du kunde köpt min ;)
för 13 år sedan
Haha låter nice det ;) Träffar är alltid trevlig. Tänkte mer på varför du ska sälja din vinge
för 13 år sedan
hahaha ååh vad man kan misstolka när man läser för snabbt! nej då, vinglöst kommer det inte bli men har köpt en ny som är enklare och går snabbare att plocka bort! kolla "projekttråden" eller galleriet om du är nyfiken på hur den ser ut o sitter! =)
för 13 år sedan
Blev ju riktigt nice med den vingen ju! :) Men ska försöka hålla mig clean ska dock försöka leta reda på någon 99-spec front eller liknande, typ som du har :) Går ju betydligt mycket mer luft genom den än den gamla fronten.. Dessutom mycket snyggare pljus och blinkers ;) Ska ta och följa det där projektet, alltid kul med mer wankel och rx7or!
för 13 år sedan
när kommer vingen på? blir ett riktigt lyft med en sån!
för 13 år sedan
Japp :) Nästa eller nästnästa helg blir det nog :) Tror det jag med :) Tack för responsen! Alltid kul att höra :) Är det svårt att foliera tycker du, att få till skarvar snyggt etc?
för 13 år sedan
släta ytor är ju busenkla! sen skarvat har jag aldrig gjort om jag ska vara ärlig. i hörn så kan du ju värma folien så den töjjer sig. men värm inte för mycket, dra inte för mycket i den heller för då spricker den! så bäst om du hövar på mindre bitar så du ser hur mycket du kan värma och töja innan de spricker. men jätteenkelt faktiskt :)
för 13 år sedan
Okok, låter bra det :) Har jag fler frågor om foliering så hör jag av mig :)
för 14 år sedan
Blir gött med 99-spec vinge! Sjukt mycket snyggare! Är detta Gzons gamla sjua? Med T04E?
för 14 år sedan
Japp, blir fint det! :) Yes, det är Gzons gamla
cheffers andra bilar
Rekommenderade bilar


Sök