3868
Sök

Inför: Östhammar Bilstereo & Gatbilar 26/7

PM Competition Team
711 Inlägg
22 juli 2008
Trådstartare
#1
Östhammar Bilstereo & Gatbilar 26/7   
Välkomna till Team Tondövs
Bilstereo tävling och Bil utställning!
Nu på Lördag den 26/7

Denna lördag förändras den lugna idylliska staden Östhammar till Sveriges Mecka för bil/båt intresserade men även såklart Bilstereo!
Platsen är Sjötorget nere vid hamnen i centrala Östhammar med vattnet alldeles inpå. Så blir det för varmt så är det bara att hoppa i och ta en simtur…

Allting börjar klockan 09.00 och håller på till ca 17.00 för då skall alla företag som är hos oss för att visa dem senaste och häftigaste prylarna med en massa coola demobilar. Det kommer även att vara representanter från några bilklubbar som visar upp sina ögonstenar. Dessa är från SaabTurboClubSverige och Skoda RS-klubben samt några från PT Cruiser klubben.

Tidningen och Internet sidan Gatbilar.se kommer till oss och har sin avslutnings utställning här i lilla Östhammar. Dem har en sommar tour med 50st av Sveriges häftigare gatbilar. Dessa coola bilar kommer tyvärr att lämna oss vid ca 13-14tiden för att åka in till Stockholm där dem skall ha sin avslutnings fest ombord på MS Cinderella.

Under dagen så kommer det även att bli lite stunt uppvisning med Niklas Ek från DLS Sverige, där han showar runt med sin motorcykel. Detta blir något väldigt speciellt att se!

Vi har naturligtvis en stor bilstereo tävling där alla tänkbara moment ingår! EMMA Racing, EMMA ESPL, EMMA SQ och Multimedia samt givetvis Db Dragracing.
I detta så finna det även för den som är sugen att prova på att tävla i välljud i klassen EMMA Entry samt även DB i ESPL Entry. Mer information om dessa tävlingar hittar du på www.emmanet.se
Vi kommer även ha lite lekar där ni som är publik men även deltagare i de andra delarna av denna dag kan tävla mot varandra i tex: ”Kast med bilstereo” och ”Hålla ut basar med raka armar” , detta hade vi förra året och var väldigt kul med både killar och tjejer samt småbarn med. Mycket skratt men även en hel del prestige.

Vi har dagen till ära två företag som sponsrar med lite priser. Dessa kommer från:
SMARTAB – www.smartab.se Bilvårdsprodukter.
CTEK – www.ctek.com Batteriladdare.

De utställande företagen är:
ASCAB – www.ascab.se
BRL – www.brl.se
Pioneer – www.pioneer.se
N-Core – www.n-core.se
DLS – www.dls.se
Digital Designs – www.digital-designs.se
MDS – www.mds.se
Gatbilar.se – www.gatbilar.se


mvh Jens
Senast redigerat av jensclaudius (22 juli 2008)

www.bilstereoforbundet.se för dig som vill tävla i billjud

www.kudoz.se
3 802 Inlägg
1 488 Inlägg
22 juli 2008
#3
Glöm inte döpa rubriken rätt framöver jensclaudius smile Har fixat den åt dig för denna gång.

Mvh
Moderator

PM Competition Team
711 Inlägg
22 juli 2008
Trådstartare
#4
itouch skrev:
Glöm inte döpa rubriken rätt framöver jensclaudius smile Har fixat den åt dig för denna gång.

Mvh
Moderator

Tack och Jens duger bra vid tilltal wink

www.bilstereoforbundet.se för dig som vill tävla i billjud

Bilstyling intresserad Datornörd
141 Inlägg
25 juli 2008
#6
Jag o far ska dit med min pärla ^^ men vi ska bara dig o kika lite smile

Don't try to be Perfect, there is no such thing...
Mazda Mx6 Projekttråd: http://www.garaget.org/forum/viewtopic.php?id=264635

68 Inlägg
25 juli 2008
#7
Åhh synd att hä är så "långt" att åka. Tänkte ta med grabben isf å jag brukar fan klaga mer än han ute på vägarna... Hmm får se om jag orkar åka men det verkar vara en sketaskojsig tillställning iaf.

Jobbar som frilansande gynekolog...


Sök