3997
Sök

Volvo 855R "Nästan alltid kul" (1996)

35w halvljus och 55w 6000k helljus. Inget i dimlusen än dock...
Zwudda Refined
838 visningar
12 kommentarer
Bilden publicerades 14 augusti 2011
för 14 år sedan
Stiligt! Vars köpte du detta? :)
för 14 år sedan
Hehe låter ju lovande :) Har kollat en hel del på tuben också. Verkar funka riktigt fint! :-) Säljer du den billigt så.. ;) Har 10lax på kontot!
för 14 år sedan
Bara att köpa xenon då =) Tänkte släppa bilen för 30-35k med allt vid snabb och smidig affär.
för 14 år sedan
Jo jag får göra det! Synd bara att man är 17.. Kunde tydligen inte skaffa konto hos Tradera :-P Nåja får bli xenonkungen eller nåt :) Det är den värd! Men utanför min budget tyvärr :P
för 14 år sedan
Riktigt fin! Är det med H1R sockel på halvljuset?
för 14 år sedan
Ok. Socklar med R ska vara mer anpassade för lyktor med reflektorer dvs. att lampan har nån form av avskärmning på lampan vilken minskar sidostick. Funderar starkt på att skaffa xenon själv då mitt ena halvljus pajjade häromdagen. Får man fråga vilket kit du köpte samt om andra blinkat på dig? :)
för 14 år sedan
Okej. Jag vet faktiskt inte vad det är för kitt. Lite som jag har haft liggande hemma. Det är en del som blinkar på mig, men det kan ju även bero på att jag nästan alltid åker med dimljus med. Men det är bara att blinka tillbaka med helljuset, då slutar dem =)
för 14 år sedan
Ok. Får luska vidare, tack iaf! :)
Rekommenderade bilar


Sök