3474
Sök

Löjliga smeknamn på bilarmärken och modeller!

2 126 Inlägg
2 januari 2008
#141
camaro67 skrev:
Vw typ1 - Hitlerkälke. Jag förstår inte hur ni får bmw, mercedes med mera tyska bilar till just hitlerkälke. Typ1 heter ju så för att de va Hitler som berordrade att den skulle byggas.

Han inte bara beordrade han var med o designa den med Ferdinand Porsche


Förjaevle Brao
555 Inlägg
2 januari 2008
#142
vw bubbla= älgnos

740=sossecontainer

volvo= torsland-järn , hisinge traktor


3 354 Inlägg
2 januari 2008
#143
Ford= familjen olssons rullande dass, finns otaliga rally delar
Volvo=vi orsakar landets värsta olyckor (bara kolla på skroten), sossecontainer, gatreggad traktor(slipade inte ens bort gjutskägget), Är som ett fyllo stor, törstig och slö.
Saab= sälj aset annars byt.
Opel= orsakar problem eller lidande
Bmw= bayern murder wagon, turkamazon, blattevolvo
Subaru= subba
Japaner i allmänt= riskokare
Fiat= Förbannade Italienska A-Traktorer, Fan ingen annan tankar
osv,osv,osv,osv,osv

Diplomati är konsten att be någon dra åt helvete på ett sådant sätt att han ser fram emot resan
Att inneha körkort betyder inte att man kan köra... det betyder bara att man just vid ett enda tillfälle körde någorlunda bra

355 Inlägg
2 januari 2008
#144
Pontiac = Poor old nigger thinks its a cadillac


1 639 Inlägg
2 januari 2008
#145
Stor törstig och slö som ett gammalt fyllo o gatreggad traktor med gjutskägg.. Så jävla klockrent, hahahaha....

Om jag var hälften så ful i arslet som du är i ansiktet så skulle jag bara skita när det är mörkt....

i övrigt värdelös.
613 Inlägg
2 januari 2008
#146
min gamla volvo 740= surförti, skrotförti, sletförti mm mm mm

fiestan= Fiästan


20 Inlägg
14 december 2008
#147
Nu löjlar ni er, BMW är väl smaksak föfan släpp skiten om att det är en blatte eller svenne grej, det är en snarare smak-grej!!

Life is what you make it ;)

Gödseldräng
4 529 Inlägg
14 december 2008
#148
Holiace skrev:
camaro67 skrev:
Vw typ1 - Hitlerkälke. Jag förstår inte hur ni får bmw, mercedes med mera tyska bilar till just hitlerkälke. Typ1 heter ju så för att de va Hitler som berordrade att den skulle byggas.

Sant, jag höll precis en konversation på MSN om just detta... Jag frågade vad han tyckte om Golf GTi MK1 och han sa "Schysst hitler kärra".

Bubblan är Hitlers folkkälke. för kan körde inte en. Han körde väl en Merca?

hitler åkte mercedes 770k cab smile
tunga jävlar har för mig dom låg mellan 6-7 ton smile
http://images.google.se/imgres?imgurl=h … l%26sa%3DN



Sök