Hej! Som del i ett gymnasiearbete har jag ock min projektgrupp skapat en marknadsundersökning angående användandet av startkablar i vardagen som vi gärna skulle se att ni svarade på.
Varför FWD? Jo, för RWD är som att sätta hästen bakom vagnen. Rushman: "Kör aldrig för fort, kör i den hastighet jag anser lämplig, vad det står på skyltarna skiter jag i." http://www.youtube.com/ZonephoX
Fullt ös medvetslös....
VOLVO- a better way of living.
Old Volvo never dies they only go faster.
Hated by plenty, wanted by many. Disliked by some, but confronted by none.
Tack så mycket för alla svar, nu är det dock så att vi är i behov av ett par till för att komma upp i en större mängd data. Så skulle vara jätte trevligt om alla som inte svarat ännu skulle orka fylla i dom, tar max nån minut att svara och ni är ju som sagt helt anonyma
Jag har faktiskt hjälpt två damer att koppla kablar i vinter
Rullade in på parkeringen och där stod fjällorna med huvarna öppna och kablarna i näven och hade ingen aning om vad de skulle göra med dom.
Jag har behövt starthjälp en gång, och då hade jag väl kört för mycket korta sträckor i kylan. Kanske skulle investera i ett par kablar, men herregud människa, rullar man ihop kablarna snyggt som man gör med telekablar till elguran så får man inget trassel. En ganska onödig produkt tycker jag.
Vill du ha ett konstruktivt tips tycker jag att du kan sälja kablarna tillsammans med en isskrapa med påtryckta instruktioner för hur man kopplar startkablar mellan bilarna
Jag menar, en isskrapa har man ju alltid i dörrfacket, men ett instruktionsblad åker ju ofta i soporna.
Vill du ha ett konstruktivt tips tycker jag att du kan sälja kablarna tillsammans med en isskrapa med påtryckta instruktioner för hur man kopplar startkablar mellan bilarna
Jag menar, en isskrapa har man ju alltid i dörrfacket, men ett instruktionsblad åker ju ofta i soporna.
Tack så mycket för det tipset, vi ska diskutera det i gruppen.
Nu behöver vi bara några få till svar för att sammanställningen ska bli tillförlitlig. Så det vore väldigt trevligt om de som inte svarat skulle kunna svara, tar max 1 minut.
Tack på förhand alla som hjälpt till och skickat in sina svar.