snygga!! kolla på dom med till min ttrs. 9,5 breda, du har inte problem med att d tar i där bak? vad är det för ET på dessa? Jag har 9 breda men ändå skrapar d i med ET42
ET53 + en 5mm spacer så ET48 (om jag minns helt rätt). Det har skrapat i lite två gånger och då är bilen sänkt och åkte på Toyo R888 265/35-19 (motsvarar 275 i gatdäck). En gång på Gelleråsen och andra gången gata, och jag har kört ett antal kon/banträffar under sommaren så nej, skulle inte säga att jag har problem med det. Dock åker jag med andra hjulvinklar än standard så det hjälper nog till. Har inte exakta siffror i huvudet, men har det i garaget om du är intresserad.
hehe gick och läsa ändå! :) ja det låter inte som att du har det problemet direkt.. på min skrapar det i på högersida ifall man svänger lite för mkt men aldrig på vänstersida.. blev bilen mycket stötigare av sänkningssatsen?
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera
Rapportera