Denna best fotades i Söndags, mycket härlig bil som låter riktigt ball när den väl börjar komma upp i varv..
Den är helt förjävla snygg LP640n, och helt rätt i svart dock tyvärr för mig får jag väll säga då det inte är den lättaste färgen att fånga i okontrollerat väder, ägaren ska lacka om fälgarna till antingen gunmetal eller svart också, då blir det devil on wheels!!!
Det var kul som fan när ägaren drog med den, jävlar vad den gick och lät, jag får känslan av en skitarg tjur som går på anabola, det gick riktigt fort där ett tag och handtaget i interiören som dessutom var fint klätt i kolfiber var välbehövt!
![big_smile](img/smilies/big_smile.png)
Jag provkörde den med i slutet i en 15-20minuter och den gillades såklart, vem gillar inte Lamborghini liksom, den var väldigt lättkörd osv med, riktigt grym är den!
Om man ska jämföra mot Carrera GT'n så känns Carrera GT'n helt klart mer race medans Lambon känns som ett "fin-åk", vilket det fan inte är?! det är ju Lamborghini's värstinmodell, den ska ju vara race om något, men så kändes det... den darrade inte vid körning, skrek inte riktigt som en formel-1 bil och var lättkörd VS svårkörd.
haha jag har gått och blivit Carrera GT-skadad, det går inte att komma ifrån!
ps, är någon sugen på att få sin bil fotad så ställer jag gärna upp, ya know! :]
Här är en drös bilder på LP640'n:
1
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/1.jpg]()
2
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/2.jpg]()
3
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/3.jpg]()
4
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/4.jpg]()
5
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/5.jpg]()
6
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/6.jpg]()
7
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/7.jpg]()
8
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/8.jpg]()
9
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/9.jpg]()
10
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/10.jpg]()
11
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/11.jpg]()
12
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/12.jpg]()
13
![http://dejansokolovski.com/foto/LP640/13.jpg]()