jag har inga bilder, men jag får säga att träffen var lyckad;) jag stannade kvar tills det bara var typ 6 bilar kvar och tycker det är synd att folk ska skräpa ner så förbannat.
hoppas vi inte får för stora klagomål från biltema vilket kanske gör att vi inte får ha träffar där igen..
men all creds till dmb som lyckas me en fin träff
/folk med bilder på min merca får gärna kontakta mig
Jag åkte hem pga lite trött efter emmaboda. Var 2dra bil till en otäck singelolycka efter hjälstad rondellen mot töreboda. Så kom inte hem direkt tidigt eller kunde sova.
Jag tycker också att det var en lyckad träff! Synd bara att allt folk försvann när vi som sagt var inne på Max och käkade runt 22.30. Menmen.
Håller med om att det var tråkigt att se så mycket nerskräpning.. Är det verkligen så jävla svårt att ha kvar några öl-burkar i bilen på vägen hem och sen dumpa i en soptunna? Jag har hela baksätet fullt av cola- energi- och öl-burkar eftersom jag slänger dom där istället för ut i naturen eller på parkeringsplatser.
Tråkigt där Totten med olyckan. Var det någon från träffen?
va en bra träff! synd att de krocka lite med bio besök dock men kunde komma ner en sväng iaf. Racet vart lyckat också. Dock mindre lyckat för min del då kopplingen inte vill racea direkt.
Hmm, jag tyckte inte träffen var överdrivet bra..inte om man jämför med förra årets 1:a träff. Kan väl bero på att både Moholm och Emmaboda kördes igår Dock sviker jag inte utan kommer återkomma nästa gång
var bara nere en sväng innan 8 då allt började fylla på då jag hade andra planer för kvällen. men jag tycker vi alla gör en insats nästa gång vad gäller nedskräpningen för biltemaparkeringen är ju toppen att vi får utnytja..
Den mesta nedskräpningen jag såg var dom få som drack alkohol som slängde burkar och skit runt omkring sig.
erdhage skrev:
jag tycker vi alla gör en insats nästa gång vad gäller nedskräpningen för biltemaparkeringen är ju toppen att vi får utnytja..
Jag kan hjälpa till att städa lite efteråt nästa gång i så fall. Tycker den parkeringen är hur bra som helst att träffas på så den borde vi vara rädda om!
Jag kan hjälpa till att städa lite efteråt nästa gång i så fall. Tycker den parkeringen är hur bra som helst att träffas på så den borde vi vara rädda om!
jag skulle också kunna hjälpa till, men detta ska inte behövas om folk bara kunde betee sig, om de kommer på träffen betyder väl det att de trivs med stället, kan de då inte tänka lite o förstå att de kanske inte e så smart att skräpa ner då?
Mycket fina bilar! Håller med er alla om att det är tråkigt med nedskräpningen. Jag stannar gärna kvar och hjälper till att röja. Jag skulle inte vilja komma till Biltema (varken som personal eller kund) dagen efter. Är lite ovan med nya kameran men var roligt att prata med alla och fotografera era fina bilar. Har börjat redigera lite nummerplåtar och sådär så bilder kommer upp inom kort. Bara säg till om någon vill ha högupplöst. Hoppas vi ses snart igen. Sebbe
mycket lyckad träff tycker ja, men som sagt ja kan med stanna kvar och städa lite;) Även riktigt kul i mstad med, jag fota dock inte mycket vid biltema men en massa kort från 402m tidigare på dagen. hoppas jag hinner få min bil innan nästa träff.