Vi kör med en stiga snowflake, har 8 hästar och massa annat krafs så som lyse och elstyrt utkast.
Iallafall, denna maskin tar sig överallt, upp för trappor och berg, sjukt skön att köra och drar igenom höga plogvallar utan problem.
Våran ena granne hade varit borta i 2 veckor i Thailand och vi skulle skotta åt dom innan dom kom hem, det var nu för någon vecka sen när det kom så sjukt mycket snö, iallafall så körde vi av hela deras uppfart inklusive en halvmeter hög plogvall utan problem

Rekomenderar alltså en starkare snöslunga för dig, och vi har löst det så att vi har maskinen i ett mindre uppvärmt och larmat föråd som vi endå inte använder, se bara upp för råttor, de jävlarna käkar allt

Och som sagt, snökedjor är bra om maskinen står och spinner.
Det spelar ingen roll vad du har för bil eller hur mycket den kostar, är du inte man nog att köra den så som den ska köras så kan du lika bra sälja den och köpa en gammal rostig skoda.