3457
Sök

Eftersnack: Vimmerbyträffen #1 17 April

66 Inlägg
21 april 2010
#61
adii, hoppas du får ihop en bilklubb i vimmerby, och är det så att ni inte får ihop en där inne så hör av er, vi har redan en klubb, vi välkomnar alla sorters fordon, den stora grejen e att folk ska kunna va någonstans me sitt intresse för fordon, träffa likasinnade o ha det ruskigt skoj.
Vi skulle kunna bli en stor klubb om vi gör så att vi går ihop med varandra o samarbetar, men tror ej så va din tanke adii, tradigt men som sagt kör på så får vi se.

vh captain
www.icmofsweden.se


739 Inlägg
21 april 2010
#62
AlvereZ skrev:
Moppekillen ville visst ha en video ..

[video]http://www.garaget.org/video/ae8iw3z5vap7[/video]


Hahahaha

haha roligt redigerat


787 Inlägg
21 april 2010
#63
agadiffen skrev:
AlvereZ skrev:
Moppekillen ville visst ha en video ..

[video]http://www.garaget.org/video/ae8iw3z5vap7[/video]


Hahahaha

haha roligt redigerat

Hahaha ja jag tycke det med, hittade den förut så va ju bara tvungen att länka in den hit haha...

Lastbilschaufför
213 Inlägg
21 april 2010
#64
Fan att han inte tyckte att det var pinsamt då!?.. Nej men som sagt var en ny träff. och så drar vi te bredshult ist! big_smilebig_smile

En rostfri bil är en bra bil! :)

66 Inlägg
22 april 2010
#66
inställt och inställt, försökte att få tag i folk inne i hultsfred och se vart resten av mina medlemmar hade tagit vägen, tyvärr brast avgasröret på min bil, så ja kom inte ut igen, träffarna är sproadiska, men sjukt jjävla tråkigt att jag inte va där ni kom iaf, får be om ursäkt riktigt mycket.
Men hur fick ni bort träden? smile
Har spridit ut nu till en hel dle folk att vi kommer att fortsätta köra torsdagar från o med nu, så hoppas på o kanske få se er där ute nästa vecka igen?? O åter igen ber om ursäkt.
mvh captain


I'am AWESOME..
2 783 Inlägg
27 april 2010
#67
Tjenare grabbar,

passar på att fråga, ska upp till svärmor om någon vecka som bor i Vimmerby / Västervik.. i så kallat Totebo.

Och undra, har ni några träffar under helgerna eller vad? big_smile

Du kö inte med fötterna, du kör med hjärnan!

7 120 Inlägg
28 april 2010
#68
Njae, det är väl som alla andra små byar.. Några volvos som åker runt lite tongue


Sök